Obyvatelé Sázavy musí dočasně omezit používání pitné vody. Město vyhlásilo s okamžitou platností zákaz napouštění bazénů, zalévání pozemků, mytí aut i dalších činností, které výrazně zvyšují odběr vody z veřejného vodovodu. Důvodem jsou mimořádně vysoké spotřeby, které vodohospodáři zaznamenali od soboty 23. května.