Ve Vlašimi plánují posílit dohled nad hřbitovem kamerovým systémem. Reagují tak na nedávné poškození několika náhrobků, které mezi lidmi vyvolalo řadu otázek i obav. Podle vedení města ale vše nasvědčuje tomu, že za událostí stála především silná bouřka a extrémní počasí, nikoli vandalové.